Par Rugāju novadu
Rugāju novada sauklis “Tiecies uz augšu” ir precīzākais novada un tā iedzīvotāju raksturojums. Attīstība, virzība uz priekšu, tiekšanās uz augšu, tiekšanās pēc sasniegumiem un vērtīgām pārmaiņām. Tieši tāpēc, ka Rugāju novada ļaudis prot glabāt senās vērtības, tradīcijas un sentēvu prasmes, kā arī tiecas pēc jaunāko sasniegumu ieviešanas savā dzīvē, mēs ik uz soļa varam vērot kā novadā kopā savijas laikmetīgais un tradicionālais.

Robežojoties ar Balvu, Gulbenes un Lubānas novadiem, atrodoties 237 km attālumā no Rīgas, 155 km attālumā no Daugavpils, 18 km no Balviem un 36 km no Gulbenes, Rugāju novadu jūs viegli atradīsiet Ziemeļlatgalē.

Novadā dzīvo 2296 iedzīvotāji. Novada teritorijas platība ir 512,12 km2 un tajā ietilpsit divi pagasti – Rugāju pagasts un Lazdukalna pagasts. Novadu šķērso valsts nozīmes autoceļi – Rēzekne – Gulbene, Balvi – Kapūne, Lubāna – Upetnieki. Regulāra autobusu satiksme ar Balviem, Gulbeni, Rēzekni, Alūksni, Valmieru un Madonu.

Rugāju novads ir viens no mazākajiem novadiem Latvijā, taču noteikti viens no latviskākajiem. Rugāju novada attīstību nosaka tā ļaudis. Cilvēki, viņu darbs un sasniegumi ir Rugāju novada lepnums un lielākā vērtība. Mums ir apņēmīgi mājražotāji, veiksmīgi uzņēmēji, centīgi sportisti, talantīgi sava amata pratēji, čaklas rokdarbnieces, gardākā siera sējējas un maizes cepējas, brašākie labības kūlēji, skaistāko puķu audzētājas un saldākā medus vācēji.

Radošie un aktīvie Rugāju novada ļaudis labprāt iesaistās un atbalsta mūsdienīgas infrastruktūras veidošanu, jo veiksmīgi tiek rakstīti un realizēti dažādi projekti, kuri vēl vairāk uzlabo iedzīvotāju ikdienas gaitas, kā arī dažādo novada teritorijā pieejamos pakalpojumus.

Ciemojoties Rugāju novadā, noteikti ir vērts pašiem pārliecināties par laikmetīgo un tradicionālo vērtību esamību. Apskatot Rugāju novada muzeju, noteikti jāapskata arī Rugāju freska, kura ir lielisks Rugāju novada vēstures skatu atainojums. Taču, kad būsiet Rīgā un redzēsiet Brīvības pieminekļa zvaigznes, tad atcerieties, ka to kalšanā ir piedalījies arī rugājietis.

Rugāju novads atbalsta arī sportiskā dzīvesveida piekritējus, jo pavisam nesen ir atklāts velomaršruts “Rypoj vasals” 169 km garumā, kurš ved cauri arī mūsu novadam. Jau daudzus gadus, jūnija mēnesī, lepojamies ar to, ka mums ir Medņu trase, kurā ir pašas labākās 4×4 pļavas, kurās dižojas un spēkiem mērojas apvidus automašīnas. Taču, ja esat hokeja fans, tad ik gadu ziemā, brauciet ar savu komandu piedalīties Lazdukalna kausa izcīņā. Arī 2017. gada jūnijā atklātais skeitparks pulcē gan vietējos jauniešus, gan ciemiņus, lai izmēģinātu savus spēkus dažādu triku realizēšanā.

Tieši tāpat lepojamies ar to, ka Rugāju novads ir saglabājis četras “Gaismas pilis”- bibliotēkas, kuras labprāt apmeklē iedzīvotāji. Gan novada iedzīvotājiem, gan ciemiņiem ir iespēja apmeklēt četrus dievnamus, kuriem katram ir savs īpašais stāsts.

Rugāju novada teritorijā ir apskatāmas arī dažādas dabas vērtības – dabas liegums “Pededzes lejtece”, Boževas ezers, Medņu dižakmens, Pokratas ezers un peldošais ezerrieksts, Daba liegums “Lubāna mitrājs”.

Rugāju novads piemērots atpūtai dažādu vecumu cilvēkiem, jo te var apskatīt un iepazīt aitu audzēšanas nodarbi, vizināties ponija mugurā, ieraudzīt un pabarot īstus staltbriežus. Ikviens var kavēties atmiņās, dodoties apskatīt senlietu privātkolekciju “Saipetnieki” un baudīt pasakaino ziedu dārzu ar krāšņām kompozīcijām. Bet, ja ir vēlme atjaunot sevī spēkus un smelties dažādas dzīves gudrības, ko piedāvā koks, tad būsiet gaidīti pie zinoša saimnieka Sentēvu pirtī un koka gudrību darbnīcā, kurā noteikti izmantojiet iespēju piešūt paši savu laimes pogu.

Taču, ja esat dabas draugs un veselīga dzīves veida piekritējs, aicinām atpūsties un izbaudīt Latgales dabas skaistumu pie lauku saimniekiem brīvdienu mājās ar īpašiem piedāvājumiem ceļotājiem.

Tiekamies Rugāju novadā!

Par Rugāju novadu 0Par Rugāju novadu 1Par Rugāju novadu 2Par Rugāju novadu 3Par Rugāju novadu 4Par Rugāju novadu 5Par Rugāju novadu 6Par Rugāju novadu 7Par Rugāju novadu 8Par Rugāju novadu 9Par Rugāju novadu 10Par Rugāju novadu 11Par Rugāju novadu 12Par Rugāju novadu 13Par Rugāju novadu 14Par Rugāju novadu 15