Dienas aprūpes centra Benislavā klienti aktīvi darbojas un izpauž sevi radoši

Dienas aprūpes centra Benislavā klienti aktīvi darbojas un izpauž sevi radoši

Šī gada 26. maijā Lazdukalna pagasta Benislavā Deinstitucionalizācijas projekta ietvaros tika atklāts jauns sabiedrībā balstīts sociālais pakalpojums- Dienas aprūpes centrs, kuru apmeklē pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem un bērni ar funkcionāliem traucējumiem. Klienti centrā ar prieku apgūst un nostiprina dažādas prasmes, tiek organizētas radošas nodarbības dažādās tehnikās un veicināta saturīga brīvā laika pavadīšana.


Nodarbībās aktīvi tiek izmantoti otrreiz pārstrādājami materiāli. Klienti no papīra avīzēm veido skaistus groziņus un dekora priekšmetus.

No veca un neizmantojama apģērba tiek veidoti lupatu paklāji, šūti priekšauti un citas noderīgas lietas.Lai klienti varētu adīt sitas zeķes ziemai, vispirms nepieciešams sagatavot dziju. Šajā procesā ar prieku iesaistās arī tie klienti, kur adīt neprot – sākumā tiek sagādāti nevajadzīgi džemperi, tie tiek izārdīti un dzija satīta kamolos.


No otrreiz izmantojamās dzijas tiek veidotas skaistas mandalas.Lai klientiem pilnveidotu dzīves prasmes, tiek organizētas arī kulinārās nodarbības- gatavotas kūkas, cepti cepumi, siets Jāņu siers.Informācija, foto: Dienas aprūpes centra vadītāja Daira Apšeniece