Atvērtās dienas laukos un Mājas kafejnīcu dienas

Atvērtās dienas laukos un Mājas kafejnīcu dienas

Šobrīd esam sākuši darbu pie mārketinga pasākumiem - "Atvērtās dienas laukos" un "Mājas kafejnīcu dienas". Šogad sagaidām, ka pasākumi gūs lielāku atsaucību un atpazīstamību, jo esam apvienojuši spēkus pasākumu organizēšanā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

"Atvērtās dienas laukos" arī šogad tiek plānotas kā sezonas "atklāšanas" pasākums - četras dienas maija beigās, no 27.-30. maijam. Šogad pasākumā īpašu uzsvaru vēlamies likt uz ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, lai saglabātu un atbalstītu šo nozari. Vēlamies tūristiem atgādināt, ka laukos ir lieliskas un ļoti dažādas vietas, kur baudīt gardas maltītes un lauku labumus - mājas virtuves, mājražojumu produkciju degustāciju vietas, kafejnīcas, krodziņi, pavāru restorāni, piļu un muižu restorāni, viesu un lauku mājas ar ēdināšanu, u.c.
"Atvērtajās dienās laukos" aicināti piedalīties tie tūrisma uzņēmumi, kas ikdienā (arī sezonāli) sniedz ēdināšanas pakalpojumus, piem.,:
  • lauku krodziņi un kafejnīcas;
  • mājas virtuves;
  • restorāni;
  • lauku labumu saimniecības, kas piedāvā degustācijas un ēdienu meistarklases;
  • nakstmītnes, kas saviem viesiem piedāvā arī maltītes;
  • Apskates saimniecības, kas piedāvā piknikus ar pašu gatavotiem ēdieniem.
"Atvērtajām dienām laukos" pieteikšanās būs pie "Lauku ceļotājā" - februārī nosūtīsim pasākuma dalībnieka anketu. Pasākumā varēs piedalīties jūsu pašu izvēlētās dienās un laikā no 27.-30. maijam - attiecīgi, vai 1, 2, 3 vai visas 4 dienas.

Ieskatam, 2020. gada "Atvērtās dienas laukos": https://www.celotajs.lv/lv/conf/0820-ADL
"Mājas kafejnīcu dienas" plānots rīkot pēc katra galamērķa izvēles - pašu galamērķu izvēlēti datumi augustā, septembrī, oktobrī. Tām nepieciešams koordinātors - vietējās tūrisma organizācijas vai kāds aktīvists/iniciators kā piem., informācijas centri, kultūrtelpas, pagasti vai novadi. "Lauku ceļotājs" un LIAA veiks mārketinga aktivitātes, apmācības un apkopos katra novadu piedāvājumus vienotā mājas lapā.
Ieskatam 2019. gada Lībiešu krasta mājas kafejnīcu dienas: https://www.celotajs.lv/lv/conf/MKD-0106
Būs aicināti piedalīties gan uzņēmēji, kas ikdienā sniedz ēdināšanas pakalpojumus, gan vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai tūrismu, bet šajā dienā ir ar mieru atvērt savas mājas/sētas un pacienāt viesus (nav jābūt bezmaksas).
Iepriekšējos gados šādas "Mājas kafejnīcu dienas" guvušas lielu atsaucību un dalība tajās ir laba iespēja popularizēt savu novadu vai kultūrtelpu kā interesantu tūrisma galamērķi. "Mājas kafejnīcu dienām" lūdzam pieteikties vietējos koordinātorus un savas teritorijas izvēlētos datumus "Lauku ceļotājā", lai varam sākt komunikāciju.