Koka gudrību darbnīca

Koka gudrību darbnīca, Jura Bleidera vadībā, ikvienam interesantam piedāvā iepazīt koka spēku un tā pielietojumu caur latvisko dzīvesziņu. Taču nupat durvis vaļā ver arī J. Bleidera darbnīcas otrajā stāvā radītā dendroterapijas (dabas) zāle. Apmeklējot zāli ir iespējams smelties visdažādākās gudrības un pabūt ar sevi. “No koka varam smelties enerģiju. Piemēram, tu aizej uz mežu pie kāda koka, apskauj viņu, izstāsti savas bēdas un zini, ka neviens nenoklausīsies un būsi atbrīvojies no skumjām,” stāsta J. Bleiders.

Dendroterapijas zālē ir apskatāms desmit koka veidu sakopojums un katrs koka veidojums ir īpašs, visam pamatā liekot sevis attīrīšanas un izzināšanas domu. Druīdu horoskops, koks kā cilvēka dzīves atainojums, laimes pogas piešūšana, zīlēšanas galdiņš ar rūnām, soliņš iedvesmai un pat ugunskura vieta – šīs ir tikai dažas no lietām, kuras iespējams izzināt apmeklējot apskates objektu.

“Esmu apkopojis informāciju par to, ko senos laikos darīja un kādu nozīmi piešķīra kokam. Senos, senos laikos, lai kļūtu par priesteri, mežā bija jānodzīvo 20 gadi. Un, ja cilvēks tik ilgu laiku nodzīvo mežā, viņš par to zina gandrīz visu. Tā, kokus attiecināja uz cilvēkiem, piešķīra kokam rakstura īpašības un veselību veicinošas īpašības, kuras attiecīgi cilvēka dzimšanas datumam var palīdzēt uzlabot veselību,” pastāstīja J. Bleiders.

Zālē izveidota arī ugunskura vieta, un kā pastāstīja pats saimnieks, tad ir iespēja ugunskuru iekurt, tad atliek paņemt salmiņu, visas savas bēdas un likstas sasiet deviņos mezglos un sadedzināt. Tāpat apmeklētāji var piešūt savu laimes pogu, kuru atbilstoši piedāvātajiem variantiem, var izmantot spēkam un atbalstam. “Dzīvē taču arī tā – mums katram pašam sava laime jāizvēlas,” smaidot noteic J. Bleiders.

Darbnīcas īpašnieks ir uzstādījis arī koku kā cilvēka dzīves atveidojumu. “Kokā var redzēt to, ka, lai kādu dzīves ceļu mēs izvēlētos, mums katram ir gaišie un tumšie posmi. Ir garāks gaišais posms un garāks tumšais posms, gadās, ka dzīve pārplēš pušu un kokā to var ļoti labi redzēt.”

Ikvienam apmeklētājam ir iespēja iepazīt bagāto rūnu pasauli un ar to palīdzību atrast atbildi uz kādu neatrisinātu jautājumu. “Izvēlies sev nepieciešamo rūnu kombināciju, izsaki savu vēlmi visumam un tici, ka viss būs labi. Galvenais taču dzīvē ir ticība, pašiem sev jātic,” pārliecināts J. Bleiders.

Jautāts par to, kā nonācis pie šādas idejas realizēšanas, J. Bleiders smejoties saka, ka laikam jau no bezdarbības. “Bet būtībā jau saka, ka līdz 18 gadu vecumam cilvēks tikai meklē sevi, ap 37 gadiem cilvēks jau ir sapratis un izveidojis savu redzējumu par pasauli un tad ap 55 gadiem un uz augšu viņš jau varētu sākt arī citus pamācīt,” (smejas). J. Bleiders atzīst, ka ir idejas, kā zāli vēl pilnveidot, ir arī brīvas nišas ko aizpildīt. “Šeit viss ir no koka, un koku neesmu lakojis, tikai pārklājis ar linsēklu eļļu. Darbu pie šī objekta sāku pagājušā gada decembrī, izveidoju arī savu ģerboni ar savu dzīves moto – DARI, MEKLĒ, MĀCIES!”.

Viens no īpašajiem koka veidojumiem zālē ir visu varošā meža auss, kurai, projām ejot, vari iečukstēt vēlēšanos un tā var piepildīties. “Atnākot vienreiz var visu apskatīt, bet nākot vēlreiz tu ieraudzīsi to, ko varbūt palaidi garām pirmoreiz atnākot. Šī ir laba iespēja ne tikai uzzināt ko jaunu, bet arī atgūt enerģiju, sakārtot domas un koks ir labākais palīgs šādos gadījumos,” noteic J. Bleiders.

Jaunums Koka gudrību darbnīcā - iepriekš piesakot, īpašnieks piedāvā nobaudīt un izgaršot īpašu dzērienu "Meža salkas" (šmakovku).

Adrese:

Kontaktinformācija: Juris Bleiders

Tālrunis: +371 26263396

GPS koordinātes:

Ieejas maksa: pieaugušajiem 2,50 EUR, skolēniem cena pēc vienošanās.

Koka gudrību darbnīca 0Koka gudrību darbnīca 1Koka gudrību darbnīca 2Koka gudrību darbnīca 3Koka gudrību darbnīca 4Koka gudrību darbnīca 5Koka gudrību darbnīca 6Koka gudrību darbnīca 7Koka gudrību darbnīca 8Koka gudrību darbnīca 9Koka gudrību darbnīca 10Koka gudrību darbnīca 11Koka gudrību darbnīca 12Koka gudrību darbnīca 13Koka gudrību darbnīca 14