BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS”

Pie aploka ieejas no maisa silēs iebērtas auzas. Saimnieces saukti, dzīvnieki, dīžājoties ar kuplajiem ragiem, no iežogojuma tālākā gala, cits citu apsteidzot, žigli metas šurp, lai pamielotos ar gardumu. Tas ir varens un vārdos grūti izsakāms skats. Jāteic, ka šādu skaistumu ieraudzīt brīvā dabā nekad nav lemts. Saimniece stāsta, ka tālākajā aplokā, kur mājo staltbriežu stiprais dzimums, auru laikā esot iespējams novērot pat briežu buļļu cīņas, kad tie, varenajiem ragiem klaudzot, cenšas noskaidrot savstarpējās attiecības un pārliecināties, kurš ir spēcīgākais un vingrākais ganāmpulkā.

Pededzes vidusteces plašajās un veciem ozoliem bagātajās palienes pļavās, kas pavasaros nereti pārplūst, izveidota briežu audzēšanas saimniecība SIA "Mežsētas aptuveni 200 ha lielā platībā Rugāju novadā. Mežsētas ir viena no pirmajām briežu audzētavām Latvijā, un šobrīd tajā atrodas vairāk nekā 300 dzīvnieku, kas iepirkti no visas pasaules – Īrijas, Polijas, Holandes, Ungārijas un Lietuvas. Tie visi ir šķirnes dzīvnieki. „Mežsētās” līdzās briežiem dzīvo arī stirnas un mežacūkas.

Lai briežus varētu aplūkot ikviens interesents, tie atrodas aiz izturīga 2,4m augsta žoga. „Mežsētu” teritorijā izvietoti 15 skatu torņi, tornis atrodas arī uz tilta, kas pāri Pededzei savieno Rugāju un Gulbenes novadus, pār kuru briežus pārdzen uz vasaras ganībām, un ļauj tūristiem priecāties par skaisto ainavu. Savukārt bērniem noteikti patiks iespēja pavisam tuvu apskatīt mīlīgos stirnu buciņus un tos pabarot ar veselīgajiem gardumiem- graudiem, burkāniem.

Briežu dārzs atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, kas nozīmē, ka šajā vietā cilvēkiem nav atļauts iejaukties dabas procesos un saimniekot. Šī ir sapņu vieta dabas draugiem, ja paveiksies varat dzirdēt vai pat redzēt urālpūci, mazo ērgli, vidējo dzeni, baltmugurdzeni, griezi, melno un pelēko dzilnu, sila cīruli un citus, kas iekļauti Latvijas sarkanajā grāmatā. Saimniecība atrodas uz Rugāju novada un Gulbenes novada robežas, apmēram 10 minūšu braucienā no Gulbenes pa asfaltētu šoseju, tikai pēdējie 3 km jābrauc cauri mežam pa zemes ceļu.

Atrašanās vieta: Silenieki, Rugāju pagasts, Rugāju novads, Latgale

GPS koordinātes: Lat:57.005596, Lon: 27.130737

Tālrunis: +371 29104212 IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS OBLIGĀTA! (Lūdzam būt saprotošiem, ja saimniekus nevar sazvanīt uzreiz, jo ir slikts mobilā tīkla pārklājums)

E-pasts: mezsetas97@inbox.lv

Ieejas maksa: 5,00 EUR no personas, grupām atlaides pēc vienošanās;


Jaunums! Piedāvā Safari izbraucienu pa briežu dārza teritoriju 50,00 EUR

Aicinām sekot līdzi jaunumiem šeit - https://www.facebook.com/Mezsetas.briezi/


Vairāk informācijas: http://www.draugiem.lv/mezsetas97/, www.facebook.com/visitrugaji

BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 0BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 1BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 2BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 3BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 4BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 5BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 6BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 7BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 8BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 9BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 10BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 11BRIEŽU DĀRZS „MEŽSĒTAS” 12