Norisinājies Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019”

Norisinājies Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019”

No 1.- 3. februārim notika Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019”. Rugāju novada tūrisma saimniecības un tūrisma objektus vienotajā Latgales reģiona novadu stendā, pārstāvēja Rugāju novada uzņēmējdarbības un tūrisma centra vadītāja Mārīte Orniņa un kopā ar Viļakas un Balvu novadu tūrisma speciālistēm prezentēja tūrisma un atpūtas iespējas Rugāju novadā un Ziemeļlatgalē.

Ik gadu visu Latgales tūrisma informācijas centru pārstāvji, apvienojas vienā kopīgā stendā, lai stāstītu ne tikai par sava novada tūrisma piedāvājumu, bet arī prezentētu Latgali kā vienotu galamērķi. Šogad Latgale sevi izstādes apmeklētājiem prezentēja jaunā veidolā, tādējādi izceļot savu mazāk iepazīto pusi. Mainījās kopīgā stenda vizuālais noformējums, kas kļuvis kompaktāks, caurredzamāks un “vieglāks”. Stendā dominēja baltā, melnā un zaļā krāsa, kas veiksmīgi sasaucās ar stenda centrālo rotu, par kuru izstādes norises laikā kļuva jaunā tūrisma objekta “Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija” (Preiļi) eksponāti. Tā ir unikāla metāla eksponātu galerija, kurā mākslas darbi izveidoti no auto un motociklu detaļām. Galerijas atklāšana Preiļos gaidāma 11. maijā. Sniegbaltais motocikls un no metāla detaļām izgatavotā dāma var lepoties ar nedalītu uzmanību no izstādes apmeklētāju puses.

Izstādes apmeklētājiem bija liela interese par Latgali un arī tieši par Latgales ziemeļu daļu, bija daudz jautājumu gan par apskates vietām Ziemeļlatgalē, par jauniem tūrisma piedāvājumiem un iespējām. Lieliskas atsauksmes tika saņemtas par atjaunoto Ziemeļlatgales tūrisma karti, kā arī izdotajām velotūrisma kartēm Balvu, Viļakas un Baltinavas novados.

Ar interesi izstādē tika izmēģinātas arī virtuālās realitātes brilles un izstādes apmeklētāji devās virtuālā ceļojumā uz skaistākajām dabas vietām Ziemeļlatgalē, Rugāju novadā – uz Lubāna mitrāja daļu Pededzes lejteci un Briežu dārzu „Mežsētas” . Tas bija iespējams, pateicoties Latvijas vides fonda finansētajam projektam „Iepazīsim, lai nosargātu”, kura ietvaros šāda aplikācija ar virtuālo ceļojumu pa īpaši aizsargājamām Ziemeļlatgales dabas teritorijām tika izgatavota. Virtuālajā ceļojumā var doties ikviens arī šobrīd, apmeklējot Rugāju novada pašvaldības mājas lapas www.rugaji.lv sadaļu - tūrisms.

Izstāde “Balttour 2019” ir lielākais gada notikums Latvijas tūrisma nozarē, kā arī plašākā tūrisma izstāde Baltijā, kas ik gadu atklāj jauno tūrisma sezonu. Latgales stendu starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2019” nodrošināja Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” sadarbībā ar Latgales pašvaldībām.

Popularizējot 2019. gada Latgales tūrisma piedāvājumu, šogad Latgales novadi jau pārstāvēti starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Viļņā, Lietuvā, kurā ikvienam apmeklētājam bija iespēja saņemt arī Ziemeļlatgales tūrisma kartes. Šajā nedēļas nogalē - 11.-13. februārī par tūrisma iespējām Ziemeļlatgalē un Rugāju novadā varēs uzzināt tūrisma izstādē Tallinā, Igaunijā, kur Latgales novada stendā strādā Viļakas un Ciblas novadu tūrisma speciālisti, pārstāvot visu Latgali. Savukārt marta sākumā tūrisma karte par Ziemeļlatgali ceļos uz tūrisma izstādi Berlīnē, Vācijā. Latgales reģiona dalību starptautiskajās izstādēs nodrošina Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” sadarbībā ar Latgales pašvaldībām.Informāciju sagatavoja Mārīte Orniņa

Rugāju novada uzņēmējdarbības un tūrisma centra vadītāja


Norisinājies Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019” 0Norisinājies Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019” 1Norisinājies Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019” 2Norisinājies Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019” 3Norisinājies Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019” 4Norisinājies Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019” 5Norisinājies Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019” 6Norisinājies Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019” 7Norisinājies Latvijas tūrisma lielākais gada pasākums – 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019” 8