Skaties uz pasauli ar dabas acīm

Skaties uz pasauli ar dabas acīm

Skaties uz pasauli ar dabas acīm - bērni to prot daudz dabiskāk par mums – pieaugušajiem. Tā bija arī šoreiz, projektā ° Iepazīsim, lai nosargātu” skolēniem bija iespēja vides izglītību iegūt absolūti nepastarpināti – tieši dabā. Mūs laipni uzņēma pie sevis „Silenieku skolā” Līga Moroza Ušacka un Artis Ušackis ar ģimeni un daudziem palīgiem.

Veselu diennakti bērni bija ārpus telpām. Un gandrīz bez viedierīcēm, jo tieši šajā vietā ir ļoti vājš signāls visiem mobilajiem operatoriem. Un iedomājieties – neviens par to nežēlojās! Nakšņošana teltīs. Bērni atzina, ka šis bija īsts piedzīvojums. Biedrība „ Silenieku skola” bija sarūpējusi gan orientēšanās trasi, gan nakts piedzīvojumu trasi. Reti kurš no bērniem divos naktī bija staigājis pa mežu lāpas gaismā, meklējot kontrolpunktus. Mums vēl paveicās, ka jūnija nakts bija gaiša un spīdēja mēness, līdz ar to vismaz kaut ko varēja mežā redzēt….

Dažādās netradicionālās stafetēs bērniem bija iespēja pārbaudīt savus spēkus, prasmes un apķērību. Visās stafetēs un arī nakts piedzīvojumu trasē bija jāattīsta savstarpēja sadarbība un tikai darbojoties kā komanda, varēja tikt līdz finišam. Dabas objektu atpazīšana, orientēšanās mežā naktī, sajūtu takas izbaudīšana basām kājām, vakariņas pie ugunskura un jau pieminētā nakšņošana teltīs, mēs redzējām saulrietu un daži pie ugunskura sagaidīja arī saullēktu, vērojot kā atkāpjas tumsa un aust gaisma - īsts piedzīvojums dabā. Tas skaistais ir jāpiedzīvo, jāiepazīst un jāsajūt ar sirdi, lai saprastu un nosargātu…

Vides izglītības pasākums 24 skolēniem – 2 dienu nometne „ Zaļā pasaule” tika organizēta Vides aizsardzības fonda finansētajā projektā „ Iepazīsim, lai nosargātu”.

Biedrība " Silenieku skola" un Sajūtu taka ir pieejama ikvienam interesantam arī ikdienā.Skaties uz pasauli ar dabas acīm 0Skaties uz pasauli ar dabas acīm 1Skaties uz pasauli ar dabas acīm 2Skaties uz pasauli ar dabas acīm 3Skaties uz pasauli ar dabas acīm 4Skaties uz pasauli ar dabas acīm 5Skaties uz pasauli ar dabas acīm 6Skaties uz pasauli ar dabas acīm 7Skaties uz pasauli ar dabas acīm 8Skaties uz pasauli ar dabas acīm 9Skaties uz pasauli ar dabas acīm 10