Rugāju novada biznesa ideju konkursā atbalstu gūst visas pieteiktās idejas un saņem pašvaldības līdzfinansējumu

Rugāju novada biznesa ideju konkursā atbalstu gūst visas pieteiktās idejas un saņem pašvaldības līdzfinansējumu

Rugāju novada pašvaldības 2018. gada budžetā tika paredzēts līdzfinansējums EUR 5000,00 apmērā Rugāju novadā reģistrēto mazo un vidējo uzņēmumu projektiem uzņēmējdarbības attīstībai un fizisko personu biznesa ideju projektiem uzņēmējdarbības uzsākšanai Rugāju novada biznesa ideju konkursa ietvaros. Šī gada 1. jūnijs bija konkursa pieteikumu noslēguma termiņš, kad kļuva zināms, ka uz atbalstu Rugāju novada biznesa ideju konkursā pretendēs četri dalībnieki. Divu nedēļu laikā vērtēšanas komisija (Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja Skaidrīt Baltace, ALTUM Gulbenes reģionālā centra konsultante Ilze Freivalde un projektu konsultante Liene Ivanova) iepazinās ar iesniegtajiem projektu pieteikumiem, savukārt 12. jūnijā uzklausīja pretendentu prezentācijas klātienē un sniedza savu vērtējumu par biznesa idejas dzīvotspēju un pašvaldības finansējuma piešķiršanu vai atteikumu. Pašvaldības līdzfinansējumu ieguva visas četras iesniegtās biznesa idejas. “Šodien, 25. jūnijā, kad mēs oficiāli noslēdzam līgumus par pašvaldības finansējuma piešķiršanu jūsu projektu realizēšanai, es ceru, ka pienesums no pašvaldības dos jums reālu ieguvumu, lai radītu jaunas lietas ar pievienoto vērtību un ietu tālāk sava uzņēmumu attīstībā, kā arī lepoties ar to, ka esat mūsu novada iedzīvotāji un mūsu novada uzņēmēji,” veiksmi vēlēja Rugāju novada domes priekšsēdētāja Sandra Kapteine.

____________________________________________________________


Projekta nosaukums – Unikālā sastāva formulas izstrāde augļu un dārzeņu bioloģisko mazgāšanas līdzekļu ražošanai
Projekta iesniedzējs – SIA “LZ LATVIA”
Projektam piešķirtais pašvaldības līdzfinansējums – EUR 1794,40

Biznesa ideja ir uzsākt augļu un dārzeņu bioloģisko mazgāšanas līdzekļu ražošanu Rugāju novadā. Tas ir inovatīvs produkts Latvijas tirgū, kurš uzlabos iedzīvotāju veselības stāvokli un ilgtermiņā veicinās Latvijas genofonda veselīgāku izaugsmi.
SIA „LZ LATVIA“ dibinātāja Līga Zoža (no labās puses), saņemot Rugāju novada pašvaldības līdzfinansējumu.


Projekta pieteikums Rugāju novada pašvaldības biznesa ideju konkursā tiek iesniegts līdzfinansējuma piesaistei augļu un dārzeņu bioloģisko mazgāšanas līdzekļu unikāla sastāva formulas izstrādei sadarbībā ar pētniecības partnerorganizāciju – Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūtu un produkta testa partijas izgatavošanai. Biznesa idejas īstenošanai 2018. gada februārī ir nodibināta komercsabiedrība „LZ LATVIA“, uzņēmums ir iestājies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Rēzeknes biznesa inkubatorā, kur konsultatīvā komisija ir novērtējusi šīs biznesa idejas perspektīvas.

Ikviens no mums kaut reizi ir sev jautājis: “Cik daudz kaitīgo vielu (pesticīdu, e – vielu u.c.,) tiek patērēts ēdot augļus, dārzeņus vai citus lielveikalā iegādātus produktus?”. Augļus, dārzeņus, ko esam nopirkuši lielveikalā, vidēji ir “aptaustījuši” līdz pat vairāki desmiti cilvēku. Mēs visi zinām, ka dārzeņu un augļu audzēšanas laikā, gan pēc ražas novākšanas, gan pirms produkta transportēšanas tiek izmantotas ķīmiskas vielas. Kaitīgo vielu nogulsnes atrodas uz produktiem arī brīdī, kad liekam tos iepirkumu grozā. Mazgājot augļus vai dārzeņus zem ūdens, mēs atbrīvojaties tikai no nelielas daļas mikrobiem un baktērijām, ķīmiskajām vielām.
Mūsdienu sabiedrībai ir ļoti svarīgi lietot uzturā veselīgu pārtiku un rūpēties par to, lai uzņemam maksimāli kvalitatīvu pārtiku, tādēļ plānots izstrādāt prototipu un uzsākt augļu mazgājamo bioloģisko mazgāšanas līdzekļu ražošanu. Latvijā netiek veikta šāda produkta ražošana, patlaban tā ir brīva niša un lieliska iespēja sasniegt izcilību jauna, inovatīva produkta ražošanā un radīt jaunas darba vietas. Pretendents biznesa idejas īstenošanai kopā ar sadarbības organizācijām paredz izstrādāt ekoloģisku unikālo sastāvu no 100% dabīgām izejvielām (t.i. bez ķīmiskajiem un sintētiskajiem piejaukumiem), kas paredzēts augļu un dārzeņu virsmu mazgāšanai/ tīrīšanai.
Produkta nozīmīgākā atšķirība no konkurentu produktiem būs tā unikālajā sastāvā, kur pievienotas īpašas sastāvdaļas – “Latvijas garša”, kas patērētājiem asociēsies ar mūsu zemi, valsti un dabu. Vēl viena būtiska atšķirība no ārvalstu tirgos esošajiem augļu un dārzeņu mazgāšanas līdzekļiem, kas attīra augļus, dārzeņus un zaļumus no augsnes, netīrumiem, vaska un citiem piesārņotājiem, ir tas, ka izstrādājamo produktu pirms lietošanas pārtikā (ēšanas) nevajadzēs skalot vai mazgāt nost, kā tas ir ar esošajiem mazgāšanas līdzekļiem, kuri pēc augļu un dārzeņu apstrādes ir obligāti jānoskalo. Attiecīgi radīto unikālo sastāvu (šķidrumu) būs iespējams iekļaut 3 gala produktos: bioloģiskās augļu tīrīšanas salvetes – “Vienmēr pa rokai, lai arī kur Tu atrastos!”, bioloģisks izsmidzināmais augļu tīrīšanas/ mazgāšanas līdzeklis (iespēja nomazgāt vīnogas, mellenes, burkānus, gurķus utt. lielākos apjomos), koncentrāts (paredzēts atkārtotai uzpildīšanai, to sajaucot ar ūdeni.) Biznesa idejas īstenošanai izveidots uzņēmums ar juridisko un faktisko adresi Rugāju novada Rugājos.


_______________________________________________________

Projekta nosaukums – Naktsmītņu piedāvājuma uzlabošana un vietējās zivju produkcijas ražošanas dažādošana Lauku tūrisma mītnē “Rūķīši”
Projekta iesniedzējs – Z/S “Rūķīši”
Projektam piešķirtais pašvaldības līdzfinansējums – EUR 1065,00

Projekta iesniedzējs Z/S “Rūķīši” plāno attīstīt divas dažādas zemnieku saimniecības “Rūķīši” darbības jomas - naktsmītņu pakalpojumu sniegšanu un zivju produkcijas pārstrādi. Naktsmītņu skaita palielināšanai plānots iegādāties trīs divvietīgus izvelkamos dīvānus, ar kuriem tiks aizvietotas esošās vienvietīgās gultas, savukārt otrā pozīcijā, ko plānots iegādāties projekta ietvaros, ir ledus ražošanas iekārta un vakuuma iepakotājs, kas ļaus labāk uzglabāt un transportēt pārdošanai zivju produkciju, jo tiks nodrošināta atbilstoša produkta temperatūra.


Z/S “Rūķīši” īpašnieks Guntis Štāls, saņemot Rugāju novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Naktsmītņu skaita palielināšana
Rugāju pagasta zemnieku saimniecības “Rūķīši” pamatdarbības veids ir lauku tūrisma pakalpojumu sniegšana. Atpūtniekiem tiek piedāvātas nakstmītnes, telpu noma dažādiem lieliem un maziem pasākumiem, pirts pakalpojumi, treileru laukuma noma, makšķerēšana un citas dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas lauku vidē. Lauku tūrisma mītne “Rūķīši” nakšņošanas un telpu nomas pakalpojumus sniedz jau vairāk kā desmit gadus. Vislielākā viesu nama noslodze ir tieši vasaras mēnešos, kad ir aktīvā tūrisma sezona. Projekta iesniedzējs stāsta, ka katru gadu saskaras ar to, ka šajā laikā trūkst naktsmītņu, ko piedāvāt visiem palikt gribētājiem. Īpaši tas jūtams, kad svinību telpas tiek izīrētas pasākumiem ar lielu cilvēku skaitu, ko nepieciešams izguldīt. Naktsmītņu skaita palielināšanai plānots iegādāties trīs divvietīgus izvelkamos dīvānus, ar kuriem tiks aizvietotas esošās vienvietīgās gultas, līdz ar to, būs iespējams uzņemt vairāk ciemiņus Lauku tūrisma mītnē “Rūķīši”. Mūsu izaugsmes iespējas nākotnē - izbūvēt mansarda stāvu virs svinību zāles un ievērojami palielināt nakstmītņu skaitu. Tāpat biznesa idejas autors atzina, ka tās pamatā, konkrēti tūrisma jomā, nav vēlme radīt kaut ko jaunu un unikālu, bet gan uzlabot un palielināt esošo piedāvājumu.

Zivju produkcijas pārstrādes uzlabošana
Kā otrs no darbības veidiem, ar ko nodarbojas zemnieku saimniecība, ir zivju produkcijas pārstrāde. Dažādi zivju produkti- kūpinātas ezera zivis un zivju konservi tiek pārdoti gan uz vietas saimniecībā, gan lauku labumu tirdziņos tuvākajā apkārtnē. Tāpēc, otrā pozīcijā, ko plānots iegādāties projekta ietvaros, ir ledus ražošanas iekārta un vakuuma iepakotājs, kas ļaus labāk uzglabāt un transportēt pārdošanai zivju produkciju, jo tiks nodrošināta atbilstoša produkta temperatūra. Zivju produkcijas pārstrādes uzlabošanai tiks iegādāta ledus ražojamā mašīna un vakuuma iepakošanas iekārta. Šīs iekārtas svaigus zivju produktus ļaus ilgāk uzglabāt, transportēt tālāk un pārdot klientam ērtākā iepakojumā. Šobrīd saimniecībā tiek gatavota dažāda veida zivju produkcija no ezera zivīm, kas audzētas uz vietas saimniecības zivju dīķos vai iepirktas citur tuvākajā apkārtnē. Tiek ražoti dažādi zivju produkti - kūpinājumi un konservi. Ir vērojams liels pieprasījums arī pēc svaigu zivju produktiem, taču, lai saglabātu zivis svaigas, nepieciešams nodrošināt atbilstošu produkta uzglabāšanas temperatūru. Iegādājoties ledus ražojamo mašīnu, būs iespējams pagatavot ledu, kurā ievietoti zivju produkti ilgāk saglabājas svaigi. Līdz ar to, produktu klāstu papildinās tāds produkts, kā mazsālītas zivju filejas. Izmantojot vakuuma iepakojumu, tiks nodrošināts garāks produkta realizācijas termiņš un klientam ērtāks produkta iepakojums.


______________________________________________________


Projekta nosaukums – Instrumentu iegāde industriālā dizaina mēbeļu un interjera priekšmetu ražošanai
Projekta iesniedzējs – SIA "METTA STEEL"
Projektam piešķirtais pašvaldības līdzfinansējums – EUR 1040, 60

Projekta mērķis ir iegādāties dažādus instrumentus, ar kuru palīdzību tiks nodrošināta industriālā dizaina mēbeļu un interjera priekšmetu izgatavošana, kā arī zāģmateriālu kalts pakalpojumu sniegšana.

SIA “Metta Steel” īpašnieki (no labās) Andris Gals un Margita Štāle-Krēmere, saņemot Rugāju novada pašvaldības līdzfinansējumu.


Projekta iesniedzēju mērķis ir izveidot stabili augošu uzņēmumu, kas specializēsies industriālā dizaina mēbeļu un interjera priekšmetu ražošanā. Šobrīd tuvākajā apkārtnē ir salīdzinoši daudz galdnieku, kas ražo mēbeles no koka. Industriālā dizaina mēbeles Latvijā ražo ļoti maz, pārsvarā nelielos izmēros. Latvijā ir pieejami visi nepieciešamie izejmateriāli - koks, metāls, betons un stikls, lai varētu ražot produktus ar augstu pievienoto vērtību. Apvienojot dažādus materiālus, vēlamies radīt ekskluzīvus un dizainiski skaistus izstrādājumus. Izmantosim ražošanas principu, kas citur Eiropā ir ļoti populārs - vispirms tiek dizainēts un konstruēts attiecīgais produkts, pēc tam katru elementu saražo kāds savas jomas profesionālis. Līdz ar to radīsim kopsadarbības infrastruktūru, kas ļaus vietējiem uzņēmumiem efektīvāk izmantot savus resursus un gūt papildus ienākumus.


SIA “METTA STEEL” ir kļuvusi par Rēzeknes biznesa inkubatora dalībnieku. Inkubatora atbalstu un līdzfinansējumu vēlamies izmantot zīmola radīšanai, mārketinga pakalpojumu saņemšanai, dalībai izstādēs u.c. Lauku atbalsta dienestā iegūts atbalsts projektam, kura ietvaros paredzēts iegādāties zāģmateriālu kalti, dažādus instrumentus, kā arī izveido t uzņēmuma mājas lapu. Ierobežotā finansējuma dēļ LAD projekta ietvaros tiks iegādāti tikai paši nepieciešamākie darba instrumenti. Mērķis ir vairāk orientēties uz eksporta tirgu, kurā kā savu priekšrocību definētu pieejamāku cenu salīdzinājumā ar konkurentiem, tajā pašā laikā nodrošinot nemainīgi augstu kvalitāti. SIA “METTA STEEL” savu saimniecisko darbību veic Rugāju novada centrā, no Rugāju novada pašvaldības nomātā telpā, kas atrodas Kurmenes ielā 69, Rugājos, Rugāju pagastā, Rugāju novadā. Telpa ir plaša, ar augstiem griestiem un ērtu piebraukšanu, un uzņēmuma šī brīža vajadzībām pilnībā atbilstoša.
Rugāju novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Agrita Luža