“Satiec savu meistaru! 2018” Rugājos

“Satiec savu meistaru! 2018” Rugājos

No 2018. gada 6. līdz 8. aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji 152 vietās visā Latvijā aicināja uz pasākumu “Satiec savu meistaru! 2018”. Pasākums tiek rīkots ar mērķi vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.

Jau 7. gadu pēc kārtas Sieviešu biedrība “Ūdensroze”, sadarbībā ar Rugāju novada muzeju, “Satiec savu meistaru! 2018” ietvaros, aicināja ikvienu interesentu piedalīties trijās meistardarbnīcās. Marta Gailuma prezentēja savu darināto Rugāju pagasta priekšautu un pasākuma dalībniekiem bija iespēja uzzīmēt priekšauta tehnisko rakstu. M. Gailumas vadībā varēja apgūt arī vienas adatas pinumu, kas ir vissenākā cimdu, zeķu, cepuru darināšanas tehnika, ko veic ar vienu adatu. Savukārt Lolita Krēbse prezentēja Rugāju novada vidusskolas skolotāju darināto Rugāju pagasta vainadziņu un pasākuma dalībniekiem bija iespēja uzzīmēt vainadziņa tehnisko zīmējumu, iepazīties ar galvenajām darināšanas detaļām.

“Izvēloties tematus šī gada meistardarbnīcām, tika ņemts vērā, ka Latvijai šogad aprit 100 gadi, būs Dziesmusvētki. Visā Latvijā ir aktuāli, lai katram būtu savs tautastērps. Vēlējāmies iepazīstināt plašāku sabiedrību ar to, ka Rugāju pagastam ir savs priekšauts un vainadziņš, kā arī tos popularizēt,” pastāstīja Rugāju novada muzeja vadītāja Velga Vīcupa

Apmeklējot pasākumu “Satiec savu meistaru”, ikvienam dalībniekam ir iespēja iepazīties ar tautas kultūrvēstures mantojumu, kurš vēl aizvien nav līdz galam apzināts vai ir aizmirsts un nolikts malā. Katru gadu vēl var atrastun „celt galdā” senās prasmes, tradīcijas, amatus, kas ļoti labi iederas arī mūsdienu sadzīvē, tas ir interesanti un aizraujoši.

Foto no pasākuma skatīt šeit.


Rugāju novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Agrita Luža