Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes

Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes

Tuvojoties Ziemassvētkiem, ik viens - gan liels, gan mazs nemanāmi sāk ticēt brīnumiem. Ne velti saka, ka brīnumi notiek tur, kur tiem tic un tur, kur tos gaida. Šogad, pirmssvētku laikā, īsta Ziemassvētku noskaņa un brīnuma sagaidīšanas prieks tika radīts Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēniem, pie kuriem ciemojās smaidīgi rūķi, kuri čakli darbojušies, lai bērni saņemtu dāvanas, kuras sirds kāro.

Rūķi jau 17 gadus uz Ziemassvētkiem bērniem gatavo dāvanas un uz pasākumu aicina čaklus, mācīties gribošus bērnus, kuru vecākiem neiet viegli un kuri, varbūt nevar viņiem nodrošināt mazā sapnīša piepildījumu. Varbūt, kādam vajag noticēt brīnumam, lai viņš kļūtu labāks.

Skolēni bija sagatavojuši īpašus priekšnesumus, kuros dziedāja, dejoja un parādīja ciemiņiem, ka arī viņi rūpīgi gatavojušies Ziemassvētkiem un rūķu sagaidīšanai. Pirmsskolas bērni, prieka dzirkstij mirdzot acīs, izdejoja šokolādes deju tik ņipri, ka arī Rūķiem kājas sāka cilāties dejas ritmos. Mazie dejotāji bija labi iepazinušies ar rūķu ikdienu, jo arī viņu darbi tika parādīti dejā. Dažiem rūķiem pār vaigu noritēja pa aizkustinājuma asarai, kad bērniem izdevās pārvarēt satraukumu un ar smaidu sejā pabeigt savu priekšnesumu. Skolēni rūķiem atklāja noslēpumu par to, kas jādara, lai ziemā būtu sniegs, taču skanot dzejoļiem, dziesmām un jautriem dejas ritmiem, pienāca laiks atvērt lielo dāvanu maisu ar sagādātajām dāvanām. Pēc dāvanu saņemšanas ikkatrs tika aicināts rūķa Fokusa foto salonā.

Savukārt rūķi ar neviltotu prieku baudīja bērnu dziesmas un dejas, bet pēc tam katrs bērns saņēma dāvanu, par kuru bija rakstījis savā vēstulē. Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēni kopā ar vecākiem un skolotājiem rūķiem sagādāja pārsteigumu un dāvanu no sevis – dzērvenes pūdercukurā.

Vēlāk Rūki apciemoja Kozānu ģimeni Lazdukalna pagastā. Ģimenē aug divi dēli un divas meitas. Meitas bija sagatavojušas dzejolīšus un braši tos nodeklamēja. Savukārt mazais puika kautrējās un savu pantiņu skaitīja pavisam bikli. Lielajam brālim neviens pantiņš satraucošajā brīdī prātā neturējās, tāpēc nācās uzdejot ar Rūķiem. Ģimene, Rūķus gaidot, bija uzcepusi ļoti gardu kūku ar pašu audzētiem banāniem, un kā vecākais dēls minējā: gatavoja visi, ar mīlestību. Kamēr Rūķi tika cienāti ar kūku un tēju, ģimenes mamma pastāstīja, ka vecākā meita ļoti labi mācoties, katru gadu saņemot sudraba liecību (kur vērtējumus ir 8, 9 un 10 balles ) un plauktiņā krājas kaudzīte ar dažādiem diplomiem. Savukārt ģimenes tēvs dalījās savās pārdomās par saimnieciskiem jautājumiem, pastāstot, ka lietavu dēļ gan kaimiņiem, gan pašam lauki izslīkusī un raža gājusi bojā.

Otra ģimene, kuru rūķi apciemoja un iepriecināja bija Jansonu ģimene, kurā aug piecas skaistas meitas. Meitenes bija sagatavojušas dzejolīšus un viesošanās izskaņā kopā ar Rūķiem nodziedāja Ziemassvētku dziesmu. Arī šeit Rūķi tika pie mielošanās ar gardu šokolādes kūku.

Pasākums notika Rugāju novada Eglaines pamatskolai sadarbojoties ar Rūķiem (par viņu paveikto var lasīt www.rukitis.com).Rugāju novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Agrita Luža

Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 0Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 1Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 2Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 3Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 4Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 5Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 6Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 7Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 8Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 9Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 10Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 11Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 12Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 13Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 14Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 15Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 16Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 17Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 18Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 19Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 20Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 21Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 22Rūķi iepriecina Rugāju novada Eglaines pamatskolas skolēnus un ģimenes 23