Atklājam tūrisma sezonu Rugāju novadā

Atklājam tūrisma sezonu Rugāju novadā

Kā liecina dažādu pētījumu rezultāti par ceļošanu un tūrismu, tad cilvēkus ceļot visbiežāk motivē vēlme izzināt, kam seko vēlēšanās izrauties no ikdienas. Mēs katrs sev varam uzdot jautājumu: “Ko es darīšu nākošajās brīvdienās?“ Un atbildes būs visdažādākās. Kāds, pēc garas darba nedēļas izvēlēsies atpūtu savās mājās, kāds izvēlēsies piedzīvojumus, taču ļoti liela daļa to cilvēku, kuri savu ikdienu pavada pilsētā, gribēs doties ārpus tās. Arī Rugāju novadā piedāvā jauku atpūtu un interesantus apskates objektus, gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tālākiem ciemiņiem un atpūtniekiem.

Šogad tūrisma sezonai gatavojas visas novada tūrisma saimniecības - brīvdabas senlietu kolekcija “Saipetnieki”, brīvdienu māju, pirts pakalpojumu un ēdināšanas komplekss “Rūķīši”, staltbriežu dārzs un brīvdienu namiņš “Mežsētas”, atpūtas komplekss “Mazezeriņi” pie Boževas ezera, zemnieku saimniecība “ Mežaines” jas zirgu izjādes pakalpojumu sniegšanai. Saimniecībā tagad ir arī bērniem draudzīgs ponijs. Kopš pagājušā gada novadā ir jauna apskates saimniecība - lauku sēta “ Baķi”. Saimniecība atrodas ļoti ainaviskā un iekoptā vietā - Bolupes kreisajā krastā, Rugāju pagastā. Bolupes piekrastes pļavās ganās vairāk nekā 100 Latvijas tumšgalves šķirnes aitu, kas tiek izmantotas gaļas un vilnas ieguvei. Nelielā daudzumā tiek audzēti vaislas truši. Saimnieki piedāvā ekskursiju pa apkaimes laukiem, pirts rituālus. Ja apmeklētāji savlaicīgi piesakās, iespējams pasūtīt plovu ar aitas gaļu.

Jāpiebilst, ka ZS “Baķi“ šogad piedalās akcijā “Atvērtās dienas laukos“, kura notiks 21.maijā.

Aicinām visus interesentus izmantot iespēju un iepazīt Rugāju novadu. Lielākā daļa cilvēku ir atvērti visam jaunam, tomēr ir arī tādi cilvēki, kuriem ir nedaudz bail izbraukt ārpus dzimtās valsts un tie labāk pavada laiku tur, kur ir nodzīvojuši visu savu dzīvi. Bet var taču sākt ar mazumiņu – vispirms apceļot dzimto novadu, tad doties uz tuvāko pilsētu, kaut vai uz koncertu Latgales vēstniecībā “Gors” un pirms tā uzkāpt Rēzeknes pilskalnā. Var doties uz tuvāko pilsētu un novadu svētkiem, un tikai tad, kad būsiet sevī ielaiduši aizrautīgo ceļošanas garu, izlemt aizbraukt uz Viļņu, Lietuvā vai Berlīni, Vācijā. Un noteikti to darīt kopā ar saviem bērniem! Vienā brīdī pasaule pēkšņi kļūst ļoti sasniedzama. Ticiet, to atzīst visi, kas pamēģinājuši!


Teksts: Agrita Luža