Armēņu uzņēmēji viesojas Ziemeļlatgalē

Armēņu uzņēmēji viesojas Ziemeļlatgalē

No 1. līdz 2. augustam 12 armēņu uzņēmēji ciemojās Ziemeļlatgalē, lai pieredzes apmaiņas brauciena laikā apmeklētu lauku tūrisma saimniecības un lauksaimniecības produkcijas pārstrādes uzņēmumus un smeltos sev jaunu pieredzi.

Pēc tikšanās Rugāju novada domē ar pašvaldības pārstāvjiem un nelielas prezentācijas ar ieskatu uzņēmējdarbībā Latgalē, armēņu uzņēmēji iepazinās ar Armēnijai netipiskām vietām – apmeklēja zemnieku saimniecības “Dālderi” kūdras purvā augošās lielogu dzērveņu stādījumus, nogaršoja krūmmellenes un noklausījās saimnieces Sandras Paideres stāstījumu par šādu uzņēmējdarbību. Lielu interesi izraisīja apmeklējums zemnieku saimniecībā “Kotiņi”, kur saimnieka Alda aizraujošais stāstījums par saimniecības attīstību un birokrātisko šķēršļu pārvarēšanu mijās ar dažādiem atgadījumiem no biznesa dzīves. Retromotocikli “Rūsa vējā” saimnieks Kaspars iesaistīja visus armēņus dinamiskā spēlē, kuras uzvarētājiem tika izbrauciens ar retromotociklu. Viesu nakšņošanu nodrošināja viesu nams “Rūķīši”. Greznā uzņemšana un bagātīgās vakariņas viesus sajūsmināja un pārsteidza, jo pilnībā atšķīrās no Armēnijas tradīcijām. Armēņus pārsteidza Latvijas dabas bagātības, kā arī viņi atzinīgi novērtēja vietējo cilvēku sirsnību, vienkāršību un viesmīlību, un pateicās visiem par viņiem piedāvāto daudzpusīgo programmu un saimniekiem par veltīto laiku.

Armēņu uzņēmējiem programmu pa Ziemeļlatgali piedāvāja Balvu rajona partnerība ar tās biedra, Rugāju novada domes atbalstu pēc Latvijas lauku foruma aicinājuma.


Informāciju sagatavoja Mārīte Orniņa, Rugāju novada uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības centra vadītāja