Mazuļu salidojums Rugājos priecē jau sesto reizi

Mazuļu salidojums Rugājos priecē jau sesto reizi

Jau sesto gadu pēc kārtas, šodien, norisinājās ballīte mazākajiem Rugāju novada iedzīvotājiem. Mazuļu salidojumā tikās iepriekšējā gadā dzimušie bērniņi, lai iepazītos, sadraudzētos, kopīgi spēlētos, dziedātu un arī uzdejotu. Šogad uz pasākumu tika aicināti 9 bērniņi – 5 meitenes un 4 puiši.

Mazuļu salidojumā, kopīgiem spēkiem un pavisam nenopietni vecāki pārbaudīja savas zināšanas dažādos mācību priekšmetos, lai pārliecinātos, ka viņi saviem bērniņiem māca pareizas lietas gatavojoties skolas gaitām. Nosaucot sevi par sagatavošanas grupiņu “Zvaigznītes” vecāki aktīvi iesaistījās sagatavotajos uzdevumos.

Latviešu valodā tika pārbaudīti dažādi izrunas vingrinājumi, savukārt literatūrā vajadzēja pareizi uzminēt latviešu vecvārdu skaidrojumus. Nonākot pie matemātikas zināšanu pārbaudes, smaidu izraisīja sagatavotais uzdevums – “2016.gada 25.maijā dzimusī Dafne rāpo ar ātrumu 5 km stundā, savukārt 2016.gada 14.jūnijā dzimušais Artūrs rāpo ar ātrumu 6 km/h. Dafne dodas no Rugājiem virzienā uz Lazdukalnu plkst.12 dienā, bet Artūrs tajā pat laikā dodas no Lazdukalna uz Rugājiem. Kur satiksies Dafne un Artūrs?” Pareizā atbilde bija tikai un vienīgi loģiska, jo visi satikās Mazuļu salidojumā. Pārbaudītas tika arī zīmēšanas prasmes, kuras izrādījās ļoti labas, jo kopā tika uzzīmēta skaista ainava. Godam izturot pārbaudījumus mazuļi ar vecākiem piedalījās arī izlaidumā. Svinīgajā brīdī mazuļi saņēma tautasdziesmu grāmatas, dāvanas un ziedus. Mazuļus un viņu vecākus iepriecināja arī dziedātājas Gerda Sietniece, Marta Kočāne, Beāte Ančāne un Elizabete Brezinska.

Taču pasākuma organizatore Liene Pipure atgādināja, ka tas, kas bērniem palīdz augt, tāpat kā uzplaukt ziediem, ir gādība, veltītais laiks un rūpes par viņiem, tāpēc ir tik svarīgi būt kopā, atpūsties, padauzīties, izdarīt kādas blēņas, lai vēlāk visiem kopā ir ko atcerēties.

Teksts, foto: Agrita Luža