Atklāta fotogrāmata "Latgalietis XXI gadsimtā"

Atklāta fotogrāmata

Preiļos, 3. Maijā, Latgales simtgades kongresa programmā, ar vairākiem pasākumiem tika prezentēta fotogrāmata "Latgalietis XXI gadsimtā", kurā ievietoti gan profesionāļu, gan amatieru darbi.

Grāmatas idejas autors ir fotogrāfs Igors Pličs, tās tapšanai tika rīkots īpašs fotokonkurss. No iesūtītajām 130 autoru 2 618 fotogrāfijām žūrija, kurā darbojās māksliniece Daina Salmiņa, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas docētājs, dizainers Ēriks Zlatkus, Preiļu kultūras centra māksliniece Silvija Berezovska, Rēzeknes novada mājas lapas redaktore, dzejniece Anna Rancāne, Daugavpils fotokluba "Ezerzeme F" vadītājs Linards Onzuls, Daugavpils universitātes docents Valentīns Lukaševičs, Krāslavas foto mākslinieks, Ukrainas foto mākslinieku savienības biedrs Anatols Kauškalis, atlasīja darbus gan grāmatai, gan ceļojošai fotoizstādei.

"Ar savu arodu, ar saviem biedriem - fotogrāfiem gribam sumināt Latgales simtgadi ar skaistu albumu. Mūsu mērķis bija parādīt mūsu dzimtenes, mūsu Latvijas, šoreiz Latgales cilvēkus, jo tā ir viena no galvenajām valsts vērtībām," stāsta fotogrāfs Igors Pličs.

Lepojamies arī ar Rugāju novada aktīvistiem, kuri piedalījās konkursā un iesūtīja fotogrāfijas grāmatai. Fotogrāmatā "Latgalietis XXI gadsimtā" ir publicētas arī Daigas Morozas, Jāņa Rakstiņa un Marutas Kalnējas fotogrāfijas, taču daudzas rugājiešu fotogrāfijas ir iekļautas arī grāmatas bukletā. “Pasākums bija pārdomāts, bija ieradušies gan pašvaldību priekšnieki, gan 12. Saeimas deputāti. Pasākuma dalībniekus uzrunāja arī pats grāmatas autors Igors Pličs, stāstot par grāmatas tapšanu, kā arī režisors Jānis Streičs, kurš ar humoru pasniedza interesantus stāstus par Latgali. Katrā ziņā esmu priecīgs, ka grāmatā ir tikušas rugājiešu fotogrāfijas. Pieļauju domu, ka, ja būtu iesūtījuši vairāk bilžu, tad grāmatā arī būtu redzamas vairāk, bet mērķis priekš šīs grāmatas temata ir sasniegts,” pastāstīja viens no pasākuma dalībniekiem Jānis Rakstiņš, pieminot arī to, ka nu jau norisinās jauns konkurss, kurš aicina iesūtīt bildes ar Latgales dabas ainavām, kuras tiks apkopotas grāmatā, kura tiks veltīta Latvijas simtgadei.

No kreisās: Jānis Rakstiņš, Daiga Moroza, Igors Pličs, Alise Romāne.

Informācija: www.delfi.lv un Agrita Luža

Foto: Daiga Moroza

Vairāk foto no grāmatas atklāšanas pasākuma skatīt šeit.