Skolēni arvien aktīvāk iesaistās vides saudzēšanā

Skolēni arvien aktīvāk iesaistās vides saudzēšanā

10.maijā Smiltenes pilsētas Kultūras centrā pulcējās vairāk nekā 150 skolēni un pedagogi, lai kopā atzīmētu SIA “ZAAO” (ZAAO) vides projekta noslēgumu un darbotos tehniski radošajās darbnīcās kopā ar SIA “Aspired”. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 65 izglītības iestādes un godināti radošākie un aktīvākie konkursu dalībnieki un laureāti.

2016./2017. mācību gadā projekta 4 konkursos piedalījās 131 izglītības iestāde no ZAAO darbības reģiona. Bērni un jaunieši veica dabas izpēti, veidoja herbārijus, gleznas, dabas maketus, filmēja pamācošus video, meklēja atbildes uz mēneša jautājumiem un vāca PET pudeles un makulatūru.

Īpaši jāatzīmē otrreizējo materiālu vākšanas akcijas “Dabai labu darīt” rezultāti, jo šogad izglītības iestādēm izdevies savākt rekordlielus apjomus – 336 tonnas makulatūras un 398 kubikmetrus PET pudeļu. Kopā akcijā iesaistījušās 93 izglītības iestādes – 28 pirmsskolas izglītības iestādes un grupas un 65 skolas. Akcija noritējusi sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu. Salīdzinājumā ar pagājušā gada apjomiem – šogad savākts par 46 t makulatūras vairāk un izglābti 322 koki vairāk. Savukārt PET pudeles – par 58 m3 vairāk.

AS “Latvijas Zaļais punkts” direktora vietniece Laura Berga: “Ar patiesu gandarījumu varam vērot ZAAO projekta “Cilvēks vidē” izaugsmi, kas ar katru gadu iesaista arvien vairāk un vairāk dalībnieku. Nav šaubu, ka jaunā paaudze jau skolas solā būs ieguvusi lielisku praksi šķirojot atkritumus un patiesībā savākto vairs neuztverot kā atkritumus, bet gan kā vērtīgus resursus. Latvijas Zaļais punkts ar prieku atbalsta un atbalstīs šo ideju – stāstīt par vides saudzēšanu un jau tagad ZAAO pamatoti var lepoties ar savu ieguldījumu vides izglītībā un šķirošanas iespēju radīšanā!””.

Balvas konkursos – dāvanu kartes izzinošām ekskursijām un kancelejas preču iegādei, blociņi, džinsa somiņas un mācību materiālus, kurus darinājis džinsa pārstrādes uzņēmums, attīstošās spēles, kā arī grāmatas par dabu, konkursu laureāti saņēma no ZAAO, AS “Latvijas Zaļais punkts”, kā arī no vairākām pašvaldībām, kuras sarūpējušas simpātiju balvas savu novadu pirmsskolas un skolas vecuma bērniem. Balvu fonds pārsniedz 7000 eiro.

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums ZAAO jau no savas darbības pirmsākumiem realizē vides izglītības aktivitātes, lai dažādām interešu grupām dotu iespēju caur radošām un izzinošām aktivitātēm izprast cilvēka un vides mijiedarbību, kā arī uzrunātu līdzdalībai vides kvalitātes uzlabošanā.

Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu bērnu iesaistīšanā dažādās aktivitātēs, aktualizējot dabas resursu saudzēšanas jautājumus!


Informāciju sagatavoja:

Zane Legzdiņa

SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste