Ar pozitīvām emocijām un darbošanos aizvadītas Lieldienas arī Rugāju novadā

Ar pozitīvām emocijām un darbošanos aizvadītas Lieldienas arī Rugāju novadā

Pašā Lieldienu dienas viducī, gan lieli, gan mazi tika aicināti uz Rugāju parku, lai nodotos dažādām pavasara saulgriežu aktivitātēm. Kā vēsta viens no Lieldienu ticējumiem – Lieldienās jāšūpojas daudz un augstu, tad vasarā ne odi, ne citi kukaiņi neēdīs, kā arī būs bagāts un veiksmīgs gads. Ticējumu ievēroja pasākuma apmeklētāji, jo parkā uzstādītajās lielajās šūpolēs šūpojas kā lieli, tā mazi Lieldienu svinētāji.

Pirms tika sāktas plānotās aktivitātes, uz sadancošanos aicināja Rugāju jauniešu deju kolektīva un vidējās paaudzes deju kopas “Rugāji” dejotāji, kuri spītējot vējam un dažbrīd pat sniegam, mācēja iekustināt sanākušos turpmākajām atrakcijām. Ar interesi, parka teritorijā, tika meklētas paslēptās Lieldienu olas, taču aizrautību varēja redzēt ikviena dalībnieka sejā, kurš piedalījās olu ripināšanas stafetē. Gan mazi, gan lieli iesaistījās gaiļu cīņās, kā arī, nenobijušies no vēja, piedalījās “Zaķu skrējienā”. Mazie Lieldienu gaviļnieki labprāt izmantoja izdevību vizināties ponija mugurā, taču ikviens interesents varēja iesaistīties lielās ligzdas vīšanā.

Pēc aktivitātēm Rugāju parkā, Lazdukalna saieta namā norisinājās koncerts, kurā uzstājās Rugāju novada pašdarbnieki. Ar priekšnesumiem iepriecināja etnogrāfiskais ansamblis “Benislava”, pirmsskolas vecuma bērnu deju kolektīvs "Ķipariņi", senioru deju kopa “Tonuss”, dramatiskais kolektīvs “Zibšņi”, kā arī Estere Kapteine un Astra Smirnova. Koncerta laikā kopīgiem spēkiem tika izrotāta lielā Lieldienu ola un kopā ar Cāli un Zaķi minētas mīklas un apzināti ticējumi.

Foto no pasākumiem skatīt šeit.

Teksts, foto: Agrita Luža