Aizvadīts 2.posms Latvijas kausa izcīņā svarbumbu celšanā

Aizvadīts 2.posms Latvijas kausa izcīņā svarbumbu celšanā

1.aprīlī, Rugāju sporta centrā, norisinājās otrais Latvijas kausa izcīņas posms svarbumbu celšanā. Sacensībās katrā svara, vecuma un dzimuma kategorijā kopā startēja 100 dalībnieki astoņās komandās –“ DBT – Daugavpils novads”, “Rugāju – Jaungulbene SC”, “Vecumnieku S-K”, “Rēzeknes tehnikums”, “DT”, “Viļānu Bitīte SK”, “RTU”, “Jēkabpils JASK”.

“Lai arī šis ir individuālais sporta veids, tāpat jūs esat kā vienota ģimene, kura jūt līdzi un priecājas par biedru rezultātiem. Un, lai arī šis sacensību veids ir grūts, prasa lielu meistarību, izturību, dzelžainu gribasspēku, taču jūs vienmēr mākat par sevi pastāvēt, sevi aizstāvēt un jums ir savs moto: “Es to vēlos un es to panākšu!”” vēlot sportistiem labus rezultātus un veiksmi, atklāšanas ceremonijā teica Rugāju novada domes priekšsēdētājas vietnieks Andris Leons.

Savukārt, Rugāju sporta centra direktors Lauris Krēmers, sveicot sacensību dalībniekus un līdzjutējus, atzina, ka ir gandarīts par to, ka sacensībās piedalās arī Rugāju novada vidusskolas audzēkņi, kurus gan Latvijas, gan Eiropas mēroga čempionātiem sagatavo treneris Ainārs Dokāns. Jāpiebilst, ka sacensībās startēja arī brāļi Dokāni izcīnot augstās 1.vietas savās svara, dzimuma un vecuma kategorijās. Prieks arī par komandas “Rugāju – Jaungulbene SC” dalībniekiem, kuri sacensībās uzrādīja labus rezultātus.

Viens no otrā Latvijas kausa izcīņas posma svarbumbu celšanā sacensību organizatoriem Ainārs Dokāns, zināja stāstīt, ka ciemiņi Rugāju sporta centrā, sacensībām svarbumbu celšanā, tika uzņemti jau vismaz piekto reizi. “Latvijas čempionātam svarbumbu celšanā ir paredzēti seši posmi, par septītā posma vietu un laiku vēl tiek spriests, jo šogad ir ļoti daudz sacensību. Aprīļa beigās, Vecumniekos, notiks čempionāta trešais posms, ceturtais posms paredzēts augustā, Olainē, piektais posms plānots rudens pusē Jēkabpilī un sestais, iespējams, Ventspilī. Protams, komandām nav jābrauc uz visiem posmiem, bet, lai komandu kopvērtējumā varētu cīnīties par godalgotām vietām, tad vismaz četros posmos ir jāpiedalās. Meitenes trenējas un plānojam braukt uz sacensību trešo posmu Vecumniekos, taču juniori un pieaugušie šajā posmā nepiedalīsies, jo gatavojas Eiropas čempionātam svarbumbu celšanā, kas notiks Daugavpilī no 18. līdz 22. maijam. Šajā čempionātā piedalīties ir uzaicināta arī Dārta Stivriņa un viņa varēs konkurēt ar septiņus gadus vecākām sportistēm, jo būs jāceļ 24 kg smaga svarbumba. Gatavojamies arī Eiropas čempionātam jauniešiem Īrijā, kas notiks jūlijā vidū.” Jautāts par to, kā vērtē dalībnieku sniegumu šajās sacensībās, treneris ir apmierināts: ”Ir uzrādīti labi rezultāti. Varēja būt kuplāks skaits jauniešu, kuri tieši svarbumbas ceļ, bet runājot par meitenēm, kuras trenēju es, jāuzslavē Samanta Kukurāne, kura pēc divu nedēļu treniņiem uzrādīja ļoti labus rezultātus. Karīnai Semjonovai šī ir pirmā nopietnā sezona, bet arī viņa ir perspektīva sportiste, kura var cīnīties gan Eiropā, gan Baltijā. Parasti tā arī ir – meitenes treniņos svarbumbu paceļ mazāk reižu, bet sacensībās vienmēr uzrāda labus rezultātus. Kopumā labi sasniegumi, jo, ja nāk trenēties, tad ir rezultāts.” A. Dokāns gatavojas arī Eiropas čempionātam un, runājot par savu sniegumu sacensībās, atzīst, ka varēja būt labāk, taču viss iet pēc plāna. “Domāju, ka Eiropas čempionātā būs personīgais rekords. Varbūt traucēja tas, ka bija neliels uztraukums, jo bija jāorganizē sacensības un noskaņoties varēju vien īsi pirms starta. Ciemiņus sacensībām svarbumbu celšanā uzņēmām jau vismaz piekto reizi, un jāsaka liels paldies arī Rugāju novada domei, kura vienmēr atbalsta sacensību rīkošanu pie mums, un atbalsta arī dalību citos čempionātos. Viss jau ir iespējams, ja turpināšu savu karjeru, jo šogad jau ir 15 gadi svarbumbu sportā. Un tas liek par sevi manīt - šādas tādas mikrotraumas un psiholoģiski ir mazliet nogurums. Bet jauniešus noteikti turpināšu trenēt, jo pieredze šajā sporta veidā ir ļoti liela. Ja būs gribētāji trenēties, tad jau noteikti neapstāsimies."

SACENSĪBU REZULTĀTI 01.04.2017.

Foto no sacensībām skatīt ŠEIT.

Teksts, foto: Agrita Luža