Rugājos nosvinēti Bērnības un Jaunības svētki

Rugājos nosvinēti Bērnības un Jaunības svētki

Lai arī mazliet savādāki un bez svētku ballēm, tomēr Rugājos, šī gada 10.jūlijā, tika atzīmēti Bērnības un Jaunības svētki. Pasākuma organizatori bija parūpējušies, lai savos svētkos īpaši un priecīgi justos Rugāju un Lazdukalna pagastos 2016. gadā dzimušie bērni, kā arī abu pagastu jaunieši, kuri jau sasnieguši savu skaisto pilngadības laiku.


Pašā dienas vidū, pateicoties kaķim Bruno, zaķim Albertam un suņu meitenei Lotei, Rugāju parka estrāde uz brīdi pārvērtas par īstenu Izgudrotāju ciemu. Kā nu ne, ja pasākuma laikā, kopā ar krustvecākiem bērni gan dejoja, gan vingroja, gan palīdzēja ciemiņiem no Izgudrotāju ciema pušķot bikses lielajam Bikšu gājienam un atklāt jaunus izgudrojumus. Katrs mazais svētku dalībnieks tika aicināts šūpoties šūpolēs, taču krusttēvi palīdzēja mazajiem izgudrotājiem būvēt burbuļu mašīnu, bet krustmātes izpušķot lielās goda bikses. Kad burbuļu mašīna tika izbūvēta, tad ikviens ļāvās lieliem un maziem prieka burbuļiem. Gluži tāpat kā Lotei, kurai visvairāk patīk viss jaunais un neapgūtais, arī mūsu mazie svētku gaviļnieki, dienu no dienas, atklāj ko jaunu un iepazīst pasauli sev apkārt, tāpēc, svinot Bērnības svētkus, dalībnieki nonāca pie vērtīgas atziņas, ka labi ir būt bērnībā un labi ir būt mazam izgudrotājam.

Savukārt vakarā, valdot skaistai svētku atmosfērai, tika sumināti jaunieši no Rugāju un Lazdukalna pagastiem viņu Jaunības svētkos. Divpadsmit nepārspējami, laimīgi, skaisti jaunieši, katrs ar saviem uzskatiem, sapņiem un dzirksti acīs. Katrs jaunietis tika aicināts parakstīties goda grāmatā, katram tika sniegts savs laimes pavediens, lai izdotos saskatīt jau esošo laimi, kura paslēpusies jauniešu sirdīs. Svētku tradīcija, kura aizkustināja gan pašus jauniešus, gan klātesošos, bija mirklis, kad gaviļnieku vecākiem tika dota iespēja paturēt klēpī pie sevis savas mazos dārgumus, pirms tie dodas plašajā pasaulē jaunības sapņus īstenojot, lielos darbus veicot un veidojot, nu jau savas unikālas, laimes piepildītas dzīves. Jauniešiem, sēžot kopā ar vecākiem, fonā skanēja brīnišķīga ģitārspēle Riharda Krilova izpildījumā. Pēc tam jaunieši tika aicināti ņemt savus vecākus pie rokas un doties pie uguns bumbas, kurā iemest laimes putekļus, vēlēt visiem laimi un klusībā izteikt savas kvēlākās vēlēšanās. “Lai dzīve būtu laimīga, ir jāmīl sīkumi ― mākoņi gaisā, bērzu šalkojums, zvirbuļu čiepstēšana, gājēju sejas. Dažādos sīkumos ir jāsajūt saldais dzīves aromāts. Meklējiet ceļu pie savas laimes, lai tās mirdzums jums parāda gaismu un dod padomu pareizā lēmuma pieņemšanai. Spīdiet spoži, jaunieši!” vēlēja pasākuma vadītāja Gunta Grigāne.

Informācija: Agrita Luža
Foto: Mārtiņš Mārtužs, Sarmīte Akmentiņa