Informatīvais materiāls par to, kā noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni Eiropas parlamenta vēlēšanās

Informatīvais materiāls par to, kā noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni Eiropas parlamenta vēlēšanās

Šā gada 25. maijā Latvijā norisināsies Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Atbilstoši Vēlētāju reģistra likumam vēlētāju uzskaitei šajās vēlēšanās izmanto vēlētāju reģistru un iepriekš izveidotus iecirkņu vēlētāju sarakstus. Vēlētājiem vēlēšanu dienā, 25. maijā, jābalso iecirknī, kura sarakstā viņi iekļauti.

Vēlētāju reģistra likums paredz, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk — pārvalde) ne vēlāk kā 70 dienas pirms vēlēšanām nosūta vēlētājam pa pastu uz dzīvesvietas adresi Latvijā informāciju par to, kura iecirkņa sarakstā vēlētājs iekļauts.

Tomēr Centrālās vēlēšanu komisijas rīcībā ir informācija, ka ievērojams skaits vēlētāju šīs vēstules varētu nebūt saņēmuši, jo pārvaldes valsts iepirkumā izraudzītais pasta pakalpojumu sniedzējs SIA "Reller" nav spējis pienācīgā kvalitātē izpildīt sev uzticētos pienākumus.

Izvērtējot radušos situāciju un ņemot vērā to, ka dalībai Eiropas Parlamenta vēlēšanās informācija par vēlēšanu iecirkni, kurā jābalso, ir ļoti nozīmīga, Centrālā vēlēšanu komisija ir sagatavojusi informatīvo plakātu, kā noskaidrot savu vēlēšanu recirknit ja pārvaldes sūtītā informācija nav tikusi saņemta.Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa