“Lazdukalna kausa izcīņa hokejā 2016”

“Lazdukalna kausa izcīņa hokejā 2016”

Vairākus gadus pēc kārtas Lazdukalnā pie Eglaines pamatskolas tiek noliets laukums, lai novada iedzīvotāji varētu slidot, savukārt, hokeja mīļi trenēties, spēlēt un sacensties ar tuvāku un tālāku novadu hokeja komandām. 24.janvārī norisinājās "Lazdukalna hokeja kauss 2016", kurā par uzvaru cīnījās piecas komandas.

Komandas no Alūksnes, Madonas, Daugavpils un Rugāju novada, jau no paša rīta ieradās Lazdukalnā un sāka gatavoties hokeja kausam. Tika sasaukta komandu pārstāvju, galvenā tiesneša un organizatoru sapulce un izlemts par hokeja kausa norisi. Tika nolemts, ka katrai komandai būs iespēja spēlēt vienai ar otru un noslēgumā labākās divas izspēlēs finālu. Trešo, ceturto un piekto vietu noteiks pēc vairāk iegūtajiem punktiem. Un spēles varēja sākties.

Jānis Rakstiņš, jautāts par to, kurš hokeja kauss pēc kārtas bija šis, atzina, ka personīgi, kā organizatoram šis bija ceturtais kauss, kas tika organizēts Lazdukalnā. Par to, cik kausu ir bijis pirms tam, ir daudz jāpēta hokeja vēsture, jo Lazdukalna hokejs jau pastāv 29 gadus. Savukārt svarīgs ir gatavošanās posms, lai kausa izcīņa noritētu veiksmīgi. Organizators pastāstīja, ka gatavojoties hokeja kausam, svarīgākais ir laukuma jeb ledus kvalitāte, jo labāks būs ledus, jo veiksmīgāks un kvalitatīvāks būs kauss un spēlēšana. Tāpēc gatavošanās sākas jau ļoti laicīgi. “Laukumu sākām gatavot mēnesi iepriekš, kad laika to apstākļi atļāva. Tika sūknēts ūdens no blakus upes un liets uz laukuma, tādā veidā tika izaudzēta bieza ledus kārta. Vietās, kur ledus kvalitāte bija sliktāka, tika izsists ledus un liets no jauna. Tika uzlikti tīkli, nolieti celiņi pa kuriem hokejisti var pārvietoties ar slidām. Pēdējais posms ir mazas ledus kārtas liešana jeb glancēšana. Un tad jau var domāt par kausa rīkošanu. Tad tika apzināta Lazdukalna hokeja komanda un izvēlēts veiksmīgākais datums, tika izstrādāts nolikums, pasūtītas medaļas, kausi. Tālāk aicinājām komandas, ar kurām gribējām uzspēlēt, dažas piekrita, taču bija komandas kas objektīvu iemeslu dēļ nevarēja ierasties. Protams domājām arī par komandām un spēlētājiem, kur pārģērbties, sasildīties. Daudz tika strādāts pēdējā dienā un pat naktī, kad tika krāsotas līnijas laukumam un lieta glances kārta, un tad tikai atlika gaidīt hokeja komandas.

Liels paldies jāsaka Rugāju novada domei, Rugāju sporta centram, Eglaines pamatskolai, kas visā šajā periodā ir sadarbojušies un palīdzējuši. Šogad ļoti izpalīdzēja Pēteris Dauksts, aizdodot mums ūdens sūkni, kas atviegloja ūdens sūknēšanu uz laukuma. Liels paldies viņam par to. Lielākie palīgi pie laukuma veidošanas bija Jānis Ikstens un Lauris Ikstens.”

J.Rakstiņš atzina, ka iedzīvotāji izmanto laukumu diezgan bieži - tie ir bērni, jaunieši, kas grib paslidot. “Interese ir, taču bieži vien ekipējuma (slidu) trūkums ir iemesls tam ka neizdotas slidot. Protams gribētos, lai vēl vairāk izmanto laukumu slidojot vai spēlējot. Jo laukuma veidošanā ir ieguldīts milzīgs darbs un laiks.”

Teksts: Agrita Luža

Foto: Jānis Rakstiņš


°

Lazdukalna kausa izcīņas
hokejā 2016 rezultāti

1.vieta Kalupe
2.vieta Alūksne
3.vieta HK Lazdukalns
4. vieta Lazdukalns 2
5.vieta Mētriena
_________________

Kalupe 2:2 HK Lazdukalns
Mētriena 0:0 Lazdukalns 2
Alūksne 3:3 Kalupe
HK Lazdukalns 6:0 Lazdukalns 2
Alūksne 2:1 Lazdukalns 2
Mētriena 0:4 HK Lazdukalns
Kalupe 5:1 Lazdukalns 2
Alūksne 4:0 Mētriena
HK Lazdukalns 1:4 Alūksne

Fināla spēle:
Kalupe 4:1 Alūksne

Par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts
Arnis Rasčevskis no Kalupes hokeja komandas.

Foto no kausa izcīņas skatīt ŠEIT.

“Lazdukalna kausa izcīņa hokejā 2016” 0